top of page

Samhain a duchovní praxe

Když se podíváme na kalendář a uvidíme datum 31. října, co nás napadne? Halloween, ne? Ale co když bychom se ponořili hlouběji do historie tohoto dne a odkryli starou keltskou tradici, slavnost známou jako Samhain? Připojte se ke mně na cestě, kde prozkoumáme Samhain a duchovní praxe spojené s tímto starobylým svátkem.


Samhain, který je vyslovován jako "sow-in" nebo "sah-vin", je keltskou slavností označující konec sklizně a začátek zimy – dobu, kdy se svět nachází v přechodu mezi ročními obdobími, a kdy se věřilo, že se závoj mezi světem živých a mrtvých stává tenčím.


Jako duchovní praxe může tento den poskytnout jedinečnou příležitost pro meditaci, reflexi a spojení se svými předky. Ale jak přesně zahrnout tuto slavnost do našeho moderního života?


Začněme rituálem. Na Samhain si můžeme vytvořit oltář jako prostor k poctění našich předků. Můžeme na něj umístit fotografie, dopisy, nebo osobní předměty, které nám připomínají ty, kdo odešli. Toto místo se může stát centrem naší meditace, kam se můžeme vrátit a věnovat chvilku klidu a ticha.Dále, můžeme si vytvořit svůj vlastní rituál svíček. Svíčka může symbolizovat světlo, které průchodem z temnoty zimy do světla jara. Každou svíčku můžeme zapálit za osobu, kterou chceme připomenout, a v tichu si připomenout jejich životy a dary, které nám zanechali.


Samhain je také příležitostí k meditaci a reflexi. Jak vstupujeme do tmy zimy, můžeme se zastavit a ohlédnout se za rokem, který uplynul. V tichu meditace můžeme přijmout všechny nádhery a výzvy, které nám uplynulý rok přinesl, a připravit se na to, co přijde.


Jako ve všech duchovních praxích, nejdůležitější je, aby byly osobní a smysluplné. Ať už si zvolíte jakýkoliv rituál, nejdůležitější je, aby vám pomohl cítit se spojenými s historií, předky a cykly přírody.


Představte si Samhain jako most. Most, který spojuje minulost s přítomností, živé s mrtvými, světlo s temnotou. Ať už vás váš most zavede kamkoliv, nezapomeňte si vzít s sebou světlo svíčky, abyste osvítlili cestu.


Takže, ať už jste nováček v duchovních praxích nebo zkušený cestovatel na duchovní cestě, Samhain nabízí jedinečnou příležitost pro hlubokou reflexi, spojení s předky a uznání cyklů života a smrti. V této sezoně přechodu a transformace, možná zjistíte, že najdete nové cesty k prohloubení své duchovní praxe.

Comentários


bottom of page