top of page
11.png

Jak pečovat o minerály?

Čištění 

Vždy, když se k tobě minerální kámen dostane, je dobré ho očistit (před odesláním svých balíčků kameny vždy očišťuji, ale je fajn si tento malý rituál udělat i tak :)). 

Jak často kameny očišťovat?

Potom už záleží jen na tobě, jak to cítíš. Můžeš denně, týdně... 
Doporučuji ale vždy na úplněk.

Voda

Kámen můžete vložit do proudu tekoucí vlažné vody a při tom myslet na to, jak z nich smýváte vše negativní. Po omytí usušte čistým, měkkým ručníkem (či papírovou utěrkou). Kameny můžete také omýt v přírodě: v potůčku, řece, rybníku či moři.
(tyto kameny nemají rády vodu: angelit, kalcit, kunzit, kyanit, labradorit (případně zvládne rychlé opláchnutí), malachit, selenit, tyrkys)

Kameny můžete také vložit do slané lázně. Připravte si misku s vlažnou vodou a do nich kameny vložte. Po omytí též pečlivě osušte.

(do roztoku nevkládejte perly a opál, mohlo by dojít k jejich poškození)

Kameny můžete vložit do misky s vodou společně s křišťálem, má totiž očistnou moc. Do misky můžete vložit šalvěj, levanduli nebo bazalku.

Nechte působit tak dlouho, dokud cítíte, že je to potřeba.

Vykuřování

Vykuřovat můžete šalvějí, santalovým dřevem, levandulí nebo svazkem svých vlastnoručně nasbíraných bylinek. Kouř by měl působit alespoň 30s, u toho si můžete vizualizovat, jak vše negativní odchází.

Země

Hezkým způsobem, jak kameny očistit, je zakopat do země. Pokud nemáte svou zahrádku, dobře poslouží i květináč v bytě. Nechte zakopané přes noc.

Toto jsou mé nejoblíbenější způsoby očisty kamenů. Dále se může použít miska s rýží nebo solí, či postačí pouhá vizualizace.

Nabíjení

Pokud máte kameny očištěné, je potřeba je také nabít, aby měly z čeho brát energii.

Sluneční svit

Využití právě zářivého slunce je skvělým způsobem, jak dobít své milované minerály. Nekteré kameny mají rády vystavování přímého slunce (jako třeba křišťál), jiné zase stačí jen na parapetu.
(některé kameny vůbec nejsou vhodné pro nabíjení sluncem (protože blednou): avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda (pokud je chcete sluncem nabíjet, můžete tak učinit ráno nebo večer, kdy slunce už není tak zářivé))

Měsíční svit

Dalším způsobem nabíjení je použití měsíčního světla. Dávejte si pozor na venkovní teploty, v zimě mohou kameny puknout. Největší sílu má samozřejmě měsíc v úplňku.
 

bottom of page